Hair, Fall, And all... פוסט סתיו 1/3

פוסט זה נכתב לימי הסתיו היבשים...
גשם, שמש, חם ביום וקר בלילה... בגדים ארוכים, סוודר ומגפיים, או גופיה וכפכפים!
לא משנה איזה מזג אוויר היה היום או אתמול, ומה לבשנו. דבר אחד משותף לכל התקופה - היובש!!

זהו פוסט ראשון מתוך שלושה פוסטים סתוויים במיוחד שיעזרו לכן לצלוח את שינויי מזג האוויר והיובש הנוראי.
הפוסט הזה יהיה על מוצרי טיפוח לשיער, השני על מוצרי טיפוח לגוף, והשלישי על מוצרי טיפוח לפנים.
(לא בהכרח בסדר הזה :-)
בעצם אני פותחת לכן את הדלת למקלחת שלי, ולמוצרים שאני משתמשת בהם כרגע
 ואלו הן ההמלצות החמות שלי נכון לעונה זו.
בזמן כתיבת הפוסטים וחיטוט בארונות ובמקלחת שלי, גיליתי שיש לי ממש תקופות של חברות מסויימות.
למרות שאני נוטה לקנות הרבה מותגים שונים, כנראה שאיכשהו יוצא שבתקופה מסויימת אני משתמשת במותג מסויים יותר. (למשל בקיץ חרשתי את ללין, ופתאום עכשיו יש לי מלא סבון של פעם...) אני מניחה שזה לא רק קשור
למצבי רוח קנייתיים, אלא גם למבצעים שיש באותה התקופה...

נתחיל בשיער -

יש לי שיער מאד ארוך. כבר בערך שלוש שנים שהוא סביב הטוכעס.
לפני כחצי שנה הוא היה חייב לעבור רענון מטורף, אז הורדתי קצת יותר, אבל הוא עדיין נשאר מלא וארוך.
יש לי המוווון שיער על הראש (אפילו נולדתי ככה...) אבל השיער שלי הוא יחסית דק ושביר. אני צובעת אצל הספר שלי פעם בשלושה חודשים בערך, אבל בינתיים רק עם צבע שהוא בעצם שטיפה מאד איכותית (אם אני לא טועה, שטיפה של וולה). השיער שלי היה מזעזע מאד בתחילת הקיץ. מאד יבש, מתנפח (עד כמה ששיער דק יכול להתנפח) ופשוט חסר חיים.
החלפתי המון אפשרויות טיפוליות לשיער, ניסיתי מיליון שמפואים, מרככים, מסכות, סרומים ושמנים, עד שמצאתי את הצוות שבאמת עשה לי שיפור מאד משמעותי, והיום אני מרגישה נהדר עם השיער שלי.
בנוסף להכל, בהיותי מאפרת ומסרקת כלות, אני חייבת לתת המלצות ללקוחות שלי כדי שיוכלו ליהנות משיער בריא ונעים.
שיער בריא הוא שיער שהתסרוקת תראה עליו טוב יותר, תשב יותר יפה ותחזיק מעמד יותר זמן.
כמובן שחלק מההמלצות שלי הן להמנע כמה שאפשר מתכשירים כימיים חזקים על השיער, החלקות שונות, פנים או בייביליס על בסיס יומיומי. חשוב להבין שזה בסדר לעשות מדי פעם (נגיד בערבי שישי) אבל הבעייתיות מתחילה ברגע שזה הופך להרגל יומיומי שממש פוגע באופי השיער ומייבש אותו למוות. אחת הסיבות שאני מעדיפה שטיפות ולא צבע - החומרים בריאים יותר לשיער, מכסים מספיק את מה שצריך, והעמידות היא בדיוק כמו של צבע רגיל.

אבל בסופו של דבר, בכל מה שקשור לשיער, חשוב למצוא את מה שטוב לשיער שלכן ספציפית, וזה רק בעזרת ניסוי וטעייה. הכיף בשיער, זה שהרבה נזק אי אפשר לגרום מסוג שמפו מסויים או מסכה מסויימת, שלא כמו בניסוי וטעייה בפנים שיכולים לעשות נזקים של ממש.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
אני מזהירה מראש, יכול להיות שחלק מהקוראות המסורות שלי לא יאהבו את הבחירות שלי, שלקוחות כמעט כולן מחברות שידועות כמבצעות ניסויים בבע"ח. אני משתדלת שלא לקנות מחברות כאלו, אבל בשנה-שנתיים האחרונות העניינים מאד הסתבכו, חוקים השתנו, וקשה מאד למצוא חברות בפארמים ואפילו חברות מקצועיות שלא רשומות ברשימה כזו או אחרת.
מה גם שלאחר הרבה נבירות וחפירות, הגעתי למסקנה שהנושא מורכב בהרבה מהיכולת שלי ושל רובנו להבין אותו, ושהגבולות והחוקים מאד לא ברורים. ובעיקר גם יש תחושה שאת האמת האמיתית לא נדע לעולם...
בקניית מוצר חדש אני עדיין משתדלת להעדיף חברות שלא מנסות. אבל אם אני אהיה כנה, הרבה פעמים מדובר בהוצאה כפולה של סכומים, ולא תמיד אני יכולה להרשות לעצמי לקנות מוצר שנמצא אצלי בשימוש כה רב במחיר כ"כ יקר.
וכן, אני מודה שוב, אני מעדיפה מבצעים...
בסופו של יום, ניסיתי המון אפשרויות, שחלקן עלו לי גם לא מעט כסף, וזה פשוט לא עבד.
אז חזרתי למה שידעתי והכרתי שעשה לי טוב. ואני שמחה שכך עשיתי, כי באמת מהר מאד ראיתי תוצאות.
החלטתי לשתף אתכן, כי אני מאמינה שכל אחת צריכה לעשות מה שהיא רואה לנכון ומה שטוב לה.

שמפו -
שנים שלא נגעתי במוצרי החברה מפאת עניין הניסויים בבע"ח. כשהשיער שלי היה מזעזע, וגם כשהגעתי למסקנה שכל נושא הניסויים בבע"ח הרבה יותר מורכב ממה שחשבתי (אני עדיין משתדלת שלא לקנות!) חזרתי למה שזכרתי שעשה לי טוב בזמנו - פנטן למגע רך כמשי. אין מה לעשות, התוצאות לא איחרו לבוא. השיער שלי באמת היה נראה הרבה יותר נורמלי והרגיש הרבה יותר נעים.
משנכנסו הסדרות החדשות של פנטן, עברתי לשמפו לשיער צבוע מסדרת הCOLOR THERAPY (כי זה נראה לי החלק שחשוב בשיער צבוע - שמפו הוא זה שמוריד את הצבע מהשיער, ובעיקר בגלל שאני עושה שטיפות, חשוב לי לשמור על אריכות חיי הצבע). תראו, הצרכים שלי משמפו הם לא בשמיים. אני רוצה שהוא יסיר את תחושת השומניות של השיער, וישאיר את השיער במצב יחסית נורמלי ויחסית רך. אני לא מצפה שיהיה לי קל להסתרק רק בשימוש עם שמפו, אבל גם לא רוצה שיעשה לי סבך עוד בזמן המקלחת.


שמפו לשיער צבוע של פנטן פרו וי.


מרכך -במרכך אני מעדיפה מרכך שמתאים לשיער יבש/פגום. לעניות דעתי זה תמיד עושה את העבודה יותר טוב. מה אכפת לי קצת יותר אינטנסיביות לחותית והזנה לשיער? זה לא פנים שזה יכול לחצ'קן. זה יכול לעשות רק טוב.
המרכך הצמוד החדש שלי הוא המרכך מהסדרה החדשה ללחות  מוגברת, REPAIR&PROTECT, לשיער רגיל עד עבה.
על פניו כביכול לא מתאים לשיער שלי, כי הוא רגיל עד דק במקרה הטוב. אבל משהתנסיתי במרכך הזה,
לא יכולתי לעזוב אותו. בכלל, הסדרה הזו מעולה. יש לי גם את המסכה לשיער וגם את הסרום - מיד ארחיב גם עליהם.
המרכך הזה עשה מה שרבים טובים לפניו לא עשו. אני מודה, היה לי קשה לעזוב את הסדרה של 'מגע רך כמשי' אבל זה פשוט מתעלה עליו. אני יכולה להשאר לא מסורקת לאחר המקלחת יותר משתי דקות, וזה יהיה ממש בסדר. אני לא צריכה להלחם עם השיער שלי ולהרגיש מיואשת כשאני מסתרקת (מצב שהייתי בו לפני שהסתפרתי. הייתי מתיישבת על המיטה באמצע הסירוק ולא מסוגלת להמשיך להסתרק מרוב ייאוש!) הכיף הגדול עם המרכך של פנטן REPAIR&PROTECT  זה קודם כל שהוא מצריך ממש מעט חומר. בתור מישהי עם שיער ארוך, שגומעת בקבוקים שלמים, זה יתרון עצום. וגםף כבר בזמן הורדת המרכך מהשיער מרגישים את הרכות שלו. בנוסף, גם במהלך היום, כשאני באה להסתרק, לא משנה באיזו שעה ומתי חפפתי, השיער מסתרק לו בקלות שיער שקשה להסביר. פשוט תענוג.

מרכך לשיער ללחות מוגברת של פנטן פרו וי

מסכה לשיער -
עוד אחד מהדברים שחיפשתי, חפרתי ונברתי בו רבות בשנה האחרונה, זה נושא מסכות השיער. כדי לשקם שיער צריך גם מסכה לפחות פעם בשבוע. אני השתמשתי תקופה ארוכה כמעט ארבע פעמים בשבוע במסכות שיער. ואני מעדיפה מסכות שמיועדות לשיער יבש/פגום וכו'
שתי סדרות של מסכות אהובות בשימוש אצלי כרגע. הראשונה, היא מהסדרה של המרכך. פנטן פרו וי ללחות מוגברת REPAIR&PROTECT, והשניה היא של הרבל אסנס. עוד חברה שכבר שנים לא השתמשתי בה. אבל לאחר השינוי המדהים שהיה לשיער שלי עם פנטן, ועלות המסכה (הייתה במבצע בניו-פארם ב8 ש"ח!! קניתי כמה...) אמרתי שאני חייבת לנסות.

*המסכה של פנטן לללחות מוגברת - מסכה לשיער רך כמשי ב2 דקות.
תשמעו. כל מה שהיה לי להגיד על המרכך מאותה הסדרה, תעצימו, תכפילו, תשלשו ומה לא, על המסכה.
היא פשוט מדהימה. הם מבטיחים שיער רך כמשי ב2 דקות וגם מקיימים.
גם פה צריך כמות ממש קטנה (מה שגיליתי בפעם הראשונה, שלקחתי חופן עצום כהרגלי בקודש, וזה פשוט היה יותר מדי!) המסכה מגיעה בריח ממש נעים, והשיער פשוט מדהים עוד משלב השטיפה במים.
אמרתי שאפשר להסתרק בדיליי? פה זה אפילו יותר מטורף. גם אחרי שעה אחרי החפיפה, אין בעיה לא להסתרק. ברגע שאני מתחילה להסתרק, כאילו כלום. והכיף האמיתי?! גם למחרת זה ככה!! אני אישית חופפת כל יום, אבל בימים שלאחר הצבע-שטיפה, אני חופפת כל יומיים, וגם אז, השיער פשוט נשאר חלק ונעים ברמות שקשה להסביר.

מסכה לשיער רך כמשי בשתי דקות של פנטן פרו וי. מקיימת!

*הרבל אסנס - נכון להיום ניסיתי שני סוגים, למרות שיש לי שלושה.
מסכה לשיער יבש ופגום - BREAKAGE DEFENDER. מסכה לשיער צבוע - INLIGHT MY COLOUR
ה BREAKAGE DEFENDER לשיער פגום מגיעה בריח קוקוסי מדליק. מי שמאוהבת בריח קוקוס, זה לגמרי בשבילה.
היא מכילה תמציות פנינים, מנגו ו...קוקוס כמובן ומיועדת לשיער שביר. זה היה נשמע בדיוק בשבילי אז קניתי. בפועל, אין לי מושג אם זה באמת הפך את השיער שלי לפחות שביר, אבל מה שכן, המסכה משאירה את השיער בניחוח נפלא לאורך זמן, וגם כאן השיער מרגיש חלק בטירוף גם יום אחרי. מה שכן עושה המסכה הזו, היא תחושה שהשיער יותר עבה. לא יודעת אם אתן יודעות על מה אני מדברת, אבל השיערה מרגישה עטופה בשכבה כששוטפים את השיער. שוב, יש לי שיער דק, אז יכול להיות שבגלל זה זה מרגיש לי יותר משמעותי. אני אישית מאד אוהבת את התחושה שלה.
הINLIGHT MY COLOUR מכילה תמציות משי ופירות יער, לשיער צבוע או עם גוונים. המסכה הזו מגיעה בריח קצת מאכזב בשביל הרבל אסנס. ריח קצת יותר של בושם. את הניחוח של המסכה לשיער פגום אהבתי הרבה יותר. בתכלס? חוץ מהריח, לא מרגיש לי איזשהו שינוי מטורף בין שתי המסכות הללו. אבל אם היום הייתי צריכה לקנות עוד, הייתי לחלוטין הולכת על הBREAKAGE DEFENDER. לא רק בגלל הריח, אלא באמת כי היא מרגישה לי שעושה את השיער רך יותר לזמן רב יותר (קניתי סטוקים, אז יש לי עוד משתיהן גם ככה...)

מסכות לשיער של הרבל אסנס. חפשו את המבצע של מסכה ב8 ש"ח...

סרום -
גם פה ניסיתי את הסרום של פנטן פרו וי מסדרת הREPAIR&PROTECT. לשיקום והגנה אינטנסיביים של שיער יבש וניזוק. הכי אהבתי בו זה בכלל את הריח. ניחוח טרופי שכזה, קצת מזכיר גלידה...:) השתמשתי בו ממש מדי יום, מהקצוות ועד קרוב למרכז הראש. אני לא מניחה שמנים וסרומים על הקרקפת, כי זה יישגע אותי עד סוף היום. שונאת את תחושת השמנוניות. הסרום מרגיש יחסית קליל על השיער. מחליק ומאחד אותו. גם הגוון של השיער נראה עמוק יותר ומלא ברק. יחסית הסרום לשיער לא שמנוני, זה נראה ככה ברגע הראשון אבל אז הוא נספג. מה שכן, אם הייתי שמה אותו, הייתי חייבת לחפוף. כמה פעמים שלא חפפתי באותו היום, יום אחרי כבר התחרפנתי והשיער כן הרגיש לי שמן ומגעיל.
היום אני כמעט ולא מרגישה צורך לשים אותו. עכשיו עם היובש שחזר, חזרתי לשים ממש מעט ורק בקצוות. האמת שהשיער שלי נראה כמו יום אחרי פן עם הסרום הזה. שזה דווקא מגניב.

סרום שיקומי לשיער של פנטן פרו וי

שמן לשיער -
מצאתי (בכלבו בקיבוץ, באופן מפתיע...) שמן ארגן טהור של חברה לא ממש מוכרת VITAMINS HAIR COSMETICS. הוא לא היה נורא יקר (סביב ה30 ש"ח) ורשום עליו שהוא נמכר במספרות בלבד, אבל בטח שם המחיר משתלש... השמן מכיל רק שמן ארגן, ובגלל זה החלטתי לקחת את הסיכון ולנסות. זה בהחלט רק שמן ארגן.
הוא מזין את השיער נפלא וממש מרגיש שהקצוות נראים הרבה יותר טוב איתו. גם אותו לא שמתי כבר הרבה זמן, כי לא הרגשתי שיש הרבה צורך, אבל ברור שעם היובש הזה חוזרים להכל...
אז לא חייבים את השמן הספציפי הזה, כי אלוהים יודע איפה אפשר למצוא אותו, אבל בהחלט שווה לחפש שמן ארגן שמכיל רק ARAGAN OIL ולא שום מרכיב אחר. הריח שלו אגב נפלא!!

שמן  ארגן טבעי לשיער של חברת ויטמינס. חפשו במרכיבים ARAGAN OIL בלבד!


לסיכום -
אם את מרגישה שהשיער שלך זקוק לשיפור, אל תתייאשי!
תמשיכי לנסות מוצרים חדשים ולהחליפם. אם המוצר טוב - תרגישי זאת יחסית מהר.
כשהמוצר לא טוב - תרגישי אפילו יותר מהר...

זהו בינתיים למוצרי שיער...
נתראה בפוסטים הבאים שיתעסקו בגוף ובפנים!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה